Oszustka

Oszustka wyłudzająca nagrody na aukcjach charytatywnych zatrzymana

Podłość ludzka nie ma granic. Niestety 35-letnia oszustka z powiatu myślenickiego podczas swoich działań była pozbawiona sumienia. Na aukcjach charytatywnych licytowała przedmioty, a następnie zdobywała je podrabiając dowody wpłaty. Teraz  grozi jej kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. 

– W czwartek 23 lipca funkcjonariusze zatrzymali 35-latkę, która brała udział w akcjach charytatywnych organizowanych przez fundacje pomocowe. Kobieta brała udział w licytacjach wygrywając je, a po ich zakończeniu podrabiała pokwitowanie wpłaty, na podstawie którego były jej wydawane przedmioty bądź kupony na usługi. Wylicytowanymi przedmiotami były produkty żywnościowe, odzież, obuwie, alkohol, biżuteria, sprzęt AGD. Kobieta wylicytowała również usługi fryzjerskie oraz fotograficzne – informuje KPP w Myślenicach.

Sprawczyni przyznała się do zarzucanych jej czynów oraz złożyła obszerne wyjaśnienia. Swoje zachowanie tłumaczyła natomiast trudną sytuacją materialną. W miejscu zamieszkania kobiety odbyło się przeszukanie w wyniku którego odzyskano znaczną część przedmiotów oraz kuponów na wyłudzone usługi. Prowadzone postępowanie na charakter rozwojowy. Za popełnienie przestępstwa z art. 286 KK (oszustwo) grozi jej kara pozbawienie wolności od 6 miesięcy do lat 8. Osoba w przeszłości nie była karana. Po przeprowadzonych czynnościach kobietę zwolniono.