Dwaj mieszkańcy gminy Oświęcim podjęli skuteczną obywatelską interwencję wobec nietrzeźwego kierowcy, którego przekazali policjantom. Jak się okazało, ujęty przez nich 19 - latek  wsiadł za kierownicę samochodu mając w organizmie 1,20 promila alkoholu oraz pomimo obowiązującego go zakazu kierowania pojazdami.  Drogowy przestępca wpadł, ponieważ wyjeżdżając z parkingu, wjechał w zarośla.

Mieszkańcy jak stróże prawa – zatrzymali niedoszłego mordercę

Dwaj mieszkańcy gminy Oświęcim podjęli skuteczną obywatelską interwencję wobec nietrzeźwego kierowcy, którego przekazali policjantom. Jak się okazało, ujęty przez nich 19 – latek  wsiadł za kierownicę samochodu mając w organizmie 1,20 promila alkoholu oraz pomimo obowiązującego go zakazu kierowania pojazdami.  Drogowy przestępca wpadł, ponieważ wyjeżdżając z parkingu, wjechał w zarośla.

Do zdarzenia doszło w nocy w Oświęcimiu na Osiedlu Błonie.  24 -letni mieszkaniec Chełmka oraz jego 29-letni szwagier,  idąc chodnikiem wzdłuż ulicy Nideckiego, tuż  obok terenu na którym znajdują się prywatne garaże,  zauważyli  jak samochód marki Daewoo Tico wjeżdża w krzaki.

– Takie zachowanie kierującego nasunęło podejrzenie, że jest on pod wpływem alkoholu, więc mężczyźni podbiegli do pojazdu, a kiedy wyczuli od kierowcy woń alkoholu uniemożliwili mu dalszą jazdę poprzez zabranie kluczyków, po czym powiadomili policję – relacjonuje asp. sztab. Małgorzata Jurecka, rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Oświęcimiu.

Policjanci przejęli nietrzeźwego  z rąk wzorowych obywateli. Badanie stanu trzeźwości wykazało że 19 – letni mieszkaniec Oświęcimia wsiadł za kierownicę mając w organizmie 1,20 promila alkoholu, a ponadto okazało się, że dopuścił się drugiego przestępstwa ponieważ posiadał orzeczony sądownie zakaz kierowania pojazdami do 2024 roku.

– Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości  mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara grzywny – dodała przedstawicielka oświęcimskich stróżów prawa.

Z kolei na duże wyróżnienie i podziękowania zasługują dwaj mieszkańcy Babic Pan Dawid  oraz Pan Wojciech, którzy nie dopuścili,  aby nietrzeźwy kierowca wyjechał na drogę stanowiąc poważne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.