Energylandia – wizyta w tym parku rozrywki to idealny pomysł na rodzinne wakacje 2020

Jak donoszą media, w tym roku znaczna większość Polaków planuje spędzić wakacje w naszym kraju. Idealnym wyborem dla wielu z nich okaże się największy i najchętniej odwiedzany park rozrywki w Polsce – Energylandia, która stosując odpowiednie środki bezpieczeństwa, już teraz zaprasza do odwiedzenia Zatoru!

Nie bez powodu Energylandia to rodzinny park rozrywki – atrakcje dla siebie znajdzie tu bowiem absolutnie każdy. Poszczególne atrakcje dopasowane są do naprawdę różnych grup Gości. Jeżeli poszukujemy wrażeń ekstremalnych, czeka Hyperion oraz cała Strefa Ekstremalna. Jeżeli to dla nas zbyt wiele – w takim wypadku warto wybrać Strefę Familijną. Dla najmłodszych natomiast idealnym wyborem okaże się Bajkolandia.

park rozrywki

Które Strefy w Energylandii wybrać?

W ramach jednego biletu możemy skorzystać ze wszystkich atrakcji, które dostępne są w całym Parku. Wybór jest więc naprawdę duży, dlatego poniżej znajdziecie więcej informacji o najpopularniejszych atrakcjach w poszczególnych strefach, które po prostu trzeba sprawdzić!

Strefa Ekstremalna – to wybór dla najodważniejszych, bowiem właśnie tutaj czekają na nas atrakcje, które potrafią mrozić krew w żyłach. Jest to punkt obowiązkowy dla tych, którzy  lubią to uczucie. W pierwszej kolejności zachęcamy do odwiedzenia Hyperiona, zdecydowanie najbardziej ekstremalnego coastera w Parku. Jest to zresztą najwyższy i najszybszy Mega Coaster w całej Europie – prawdziwy hit od blisko 2 lat! Nie zapominajmy jednak o pozostałych 9 atrakcjach – na nich również dzieje się naprawdę dużo, a zaliczają się do nich m.in. Mayan, Tsunami Drop, Aztec Swing, Space Gun czy Space Booster.

Strefa Familijna – czeka w niej aż 17 atrakcji dla całej rodziny. Część z nich możemy uznać za ekstremalne – zaliczają się do nich RMF Dragon czy Anaconda, inne znów odpowiednie będą nawet dla najmłodszych Gości, którzy przyjechali do Zatoru – w tym przypadku trzeba pamiętać m.in. o kolejce Frutti Loop, Samolotach czy Viking Ride. Dla wielu na pewno znakomitą atrakcją okaże się znajdujące również w strefie Familijnej Planetarium.

Bajkolandia – w całym Parku natrafimy na ponad 20 atrakcji, które dedykowane są najmłodszym. Na większość z nich trafimy właśnie w Bajkolandii – Strefie, którą koniecznie musimy odwiedzić z naszymi dziećmi. Poszczególne atrakcje dopasowane są do wieku najmłodszych Gości, dzięki czemu rodzice nie muszą martwić się o ich bezpieczeństwo czy zbytnią ekstremalność. Czeka tutaj m.in. Śmiejżelki ENERGUŚ, Farma Krasnali, karuzela Leoś, Podniebne Statki, Crazy Bus oraz wiele innych. Wszystkie one zostały dokładnie przedstawione na stronie Energylandii.

Big Milk Water Park – Big Milk Water Park oraz Strefa Tropical Fun są już otwarte, a to informacja znakomita dla tych, którzy tęsknią za wodą, plażą oraz wspaniałą pogodą. Czeka tu na nas również wiele zjeżdżalni, w tym naprawdę ekstremalna – RMF MAXXX Kamikadze. Gdy się na nią zdecydujemy i ustawimy w odpowiednim miejscu, zapadnia pod naszymi nogami otworzy się, a my będzie spadać w nieznaną nam przestrzeń. Sam Big Milk Water Park naśladuje egzotyczną wyspę, na której czekają na nas m.in. 3 wspaniałe baseny!

Smoczy Gród – oto ubiegłoroczna nowość Parku. Cała strefa nawiązuje swoim klimatem do średniowiecza, jednak pełnego naprawdę groźnych smoków! Najciekawszą atrakcją jest tutaj zdecydowanie Zadra – to najwyższy i najszybszy wooden roller coaster na świecie! Pozostałe atrakcje są jednak dedykowane młodszym Gościom Energylandii – zaliczają się do nich m.in. karuzela Fuego czy kolejka Draken.

Jak widać, oferta Parku jest na tyle szeroka, że nawet w przypadku rodzinnego wyjazdu nie powinniśmy obawiać się tego, że ktokolwiek będzie się nudził lub nie znajdzie na miejscu nic dla siebie.

Zachęcamy również do stosowania się do poleceń i zaleceń obsługi Parku oraz korzystania z infrastruktury, na którą składają się m.in. setki punktów do dezynfekcji rąk. Dzięki temu każdy z Gości Parku będzie mógł czuć się w nim naprawdę bezpiecznie!