Sukcesy najmłodszych skoczków z Chochołowa!

Bartłomiej Czech rozbił bank z medalami, natomiast pozostali poprawiali swoje najlepsze wyniki. 3 edycja Lotos Cup Kids była niezmiernie udana dla zawodników reprezentujących KS Chochołów i barwy projektu – Projekt na medal.

Bartek Czech z dwoma złotymi medalami w kombinacji norweskiej i ze srebrnym za skoki narciarskie! Sezon 2020 już pokazywał, że mamy w Chochołowie młodego i bardzo zdolnego zawodnika doskonale radzącego sobie na skoczni a w biegach narciarskich jeszcze lepiej, czym zwykł pieczętować swoje występy w kombinacji. Dobra passa utrzymała się i skromny sportowiec punktuje w kolejnych zawodach tym razem bez skrupułów wygrywając z konkurencją. 

Marcin Bobak także w bardzo dobrej formie, wywalczył brąz i czwarte miejsce. Do brązowych medalistów dołączył Antoni Kidoń dorzucając do kompletu szóste miejsce za skoki.

Bardzo dobrze zapowiadająca się młoda zawodniczka Zuzanna Truchan w kombinacji norweskiej zajęła czwarte miejsce a w skokach była dwukrotnie na szóstej pozycji.

Piotr Mrowca wywalczył ósme miejsce w kombinacji norweskiej co nie w pełni odzwierciedla jego możliwości. Dziewiąty był Marcin Turski sprawiając miłą niespodziankę. Wojtek Wolski zamknął pierwszą dziesiątkę. 

15 miejsce – najlepszy swój wynik zanotował Oskar Maczabała. 

Wyniki uzyskiwane przez zawodników z Chochołowa powodują, że w kolejce do skoczni ustawia się grupki najmłodszych sportowców na co dzień trenująca w ramach projektu „Projekt na medal” realizowanego przy wsparciu sponsorów Bank Gospodarstwa Krajowego – Sponsor Główny Projektu i Grupa LOTOS Sponsor Strategiczny. Niebawem kolejni z nich oddadzą pierwsze skoki z nadzieją dołączenia do starszych kolegów. 

fot. PZN