Przyczynę śmierci braci z Szaflar ustali sekcja zwłok

Na Podhalu nadal głośno o tragedii z 7 kwietnia 2021 roku. Przyczynę śmierci braci z Szaflar ustali sekcja zwłok. Trwa wspólne dochodzenie Policji wraz z Prokuraturą.

– Na chwilę obecną nie ma przesłanek, aby do śmierci mężczyzn przyczyniły się osoby trzecie. Na polecenie prokuratora ciała obu mężczyzn zostały zabezpieczone do sekcji, która da odpowiedź na pytanie o przyczyny i mechanizm zgonu. Dokładne okoliczności śmierci obu mężczyzn wyjaśnią prowadzone w tych sprawach śledztwa – mówi asp. Dorota Garbacz, rzecznik nowotarskiej policji.

Ciała dwóch braci w wieku 41 i 45 lat znaleziono w ich własnych domach w środę 7 kwietnia po godz. 15.00.

Ustalenia trwają

Jak relacjonuje Dorota Garbacz, dyżurny nowotarskiej komendy otrzymał informację o znalezieniu ciała mężczyzny w jednym z domów w Szaflarach. 45-letni właściciel domu został znaleziony martwy przez mieszkańców miejscowości, którzy na prośbę jego rodziny mieli sprawdzić, czy wszystko u niego w porządku, gdyż od pewnego czasu nie było z nim kontaktu. Policjanci, chcąc powiadomić rodzinę, ustalili, że w niedalekim sąsiedztwie mieszka brat zmarłego. Drzwi od budynku były jednak zamknięte. Z uwagi na to, że od kilku dni z bratem 45-latka również nie było kontaktu, wyważono drzwi. Dokonali tego miejscowi strażacy. Po wejściu do środka, w jednym z pomieszczeń na piętrze domu policjanci znaleźli ciało 41-letniego mężczyzny, jak się później okazało brata nieżyjącego 45-latka. Na miejscu przez kilka kolejnych godzin trwały czynności procesowe z udziałem i pod nadzorem prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Nowym Targu.

fot. A-dur / Góral Info

Skomentuj post