Złodziej zatrzymany w Wieliczce (ZDJĘCIA)

Mężczyzna podejrzany o kradzieże z samochodów został zatrzymany przez funkcjonariuszy z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce. W pojeździe 45-latka odnaleziono dwa katalizatory oraz elektronarzędzia. 

W ramach działań operacyjnych policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce wieliccy kryminalni wpadli na trop 45-latka z Wieliczki, którego podejrzewali o kradzieże dokonywane zarówno w Wieliczce jak i w Krakowie.

– 7 kwietnia br. kryminalni przeszukali samochód i mieszkanie wytypowanego mężczyzny. W bagażniku jego Audi znaleźli  dwa katalizatory. Jak ustalili, jeden z katalizatorów został ukradziony z auta zaparkowanego  na terenie Krakowa. Ustalane jest pochodzenie drugiego z katalizatorów.  Natomiast podczas przeszukania lokalu mieszkalnego zajmowanego przez 45-latka natrafiono na elektronarzędzia w postaci m.in. piły szablastej oraz szlifierki kątowej, które również pochodziły z kradzieży w Wieliczce. Właściciel elektronarzędzi dodatkowo zgłosił wówczas Policji, że oprócz elektronarzędzi z jego samochodu zniknęły dokumenty – informuje KPP w Wieliczce.

W czwartek 8 kwietnia śledczy postawili 45-latkowi zarzuty kradzieży oraz  kradzieży dokumentów. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
źródło: KPP w Wieliczce
Skomentuj post