Tragiczna śmierć dwuletniego chłopca w Gromniku

Do wielkiej tragedii doszło w sobotę 10 kwietnia w powiecie tarnowskim. Według wstępnych ustaleń dwuletni chłopiec został przejechany przez maszynę budowlaną. Mimo kilkudziesięciominutowej reanimacji dziecko zmarło. 

Dyżurny CPR-u został powiadomiony o nieszczęśliwym wypadku w godzinach przedpołudniowych. Według otrzymanych informacji poszkodowanym był 2-letni chłopiec. Na miejsce skierowano służby ratunkowe, zadysponowany został również helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Ratownicy podjęli czynności reanimacyjne, niestety jak się okazało mimo długiej reanimacji chłopiec zmarł.

– Na miejscu pojawili się także mundurowi wraz z grupą dochodzeniowo-śledczą, prokuratorem rejonowym z Tarnowa oraz specjalistami z dziedziny psychologii. To oni pracowali z rodzicami, którzy w wyniku nieszczęśliwego wypadku stracili dwuletnie dziecko. Wyjaśnieniem tej tragedii zajmie się Prokuratura Rejonowa w Tarnowie, która w ramach wszczętego postępowania ustali wszystkie je okoliczności. Ze wstępnych ustaleń wynika, że chłopiec został przejechany przez maszynę budowlaną – wozidło, którą przewożono ziemię na terenie prywatnej posesji – informuje KPP w Tarnowie.

Tarnowska policja apeluje o rozwagę podczas wiosennych prac. Dzięki niej można uniknąć niebezpiecznych sytuacji.

źródło: KPP w Tarnowie