Skamieniałe Miasto przeżywa najazd turystów

Skamieniałe Miasto w Ciężkowicach jest niewątpliwie jedną z ciekawszych atrakcji na mapie powiatu tarnowskiego. Świadczy o tym fakt, że rezerwat przyrody cieszy się bardzo dużą popularnością wśród turystów. Tylko w ostatni weekend miejsce odwiedziło kilka tysięcy osób.

Skamieniałe Miasto jest piętnastohektarowym rezerwatem przyrody nieożywionej. Na całym obszarze występuje wiele gatunków różnych roślin i zwierząt. Miejsce otwarte jest przez całą dobę, dlatego można wybrać się nawet na nocne zwiedzanie. W pogodne dni na terenie rezerwatu można spotkać wielu miłośników aktywnego wypoczynku.

Dyrektor ciężkowickiego CKiP w rozmowie z Radiem RDN stwierdził, że atrakcja przeżyła prawdziwe oblężenie turystów. Przez weekend Skamieniałe Miasto odwiedziło prawie pięć tysięcy osób. Jest to kilkukrotnie większa liczba niż w  ostatnich weekendach. Rezerwat jest otwarty cały czas, a dodatkowo Centrum Kultury i Promocji Gminy Ciężkowice dba o infrastrukturę. Wszystko po to, aby było czysto i bezpiecznie.

Skamieniałe Miasto otwarte jest przez cały rok. Często miejsce odwiedzają całe rodziny. (RDN)

autor: Michał Reszczyński