Tarnów. Zgwałcił 12-latkę. Teraz usłyszał wyrok

Na cztery lata więzienia skazał Sąd Okręgowy w Tarnowie 36-letniego mężczyznę za gwałt na 12-letniej dziewczynce. Do zdarzenia doszło w lipcu ubiegłego roku.

W lipcu 2020 roku mieszkanka Tarnowa wybrała się na wieczorny spacer ulicą Krakowską. 12-latka bardzo lubiła oglądać namalowane na ścianach graffiti. W jednej z bram przelotowych do podwórka, dziewczyna natknęła się na narysowany na ścianie obraz. W momencie, gdy 12-latka chciała zrobić zdjęcie malunkom, pojawił się mężczyzna który twierdził, że jest współautorem tego graffiti. 36-latek zwabił młodą dziewczynę do klatki schodowej, obiecując że pokaże jej swoje inne obrazy. Niestety, po przekroczeniu drzwi wejściowych do budynku, mężczyzna używając siły dopuścił się gwałtu na nieletniej.

Po całym zdarzeniu sprawca przestępstwa groził 12-latce, aby ta zachowała milczenie. Na szczęście następnego dnia dziewczyna opowiedziała swojej rodzinie o sytuacji, która się wcześniej wydarzyła. Sprawa została zgłoszona na policję.

Organom ściągania udało się ustalić tożsamość sprawcy napaści seksualnej, jednak pojawiły się problemy ze znalezieniem mężczyzny. Po kilku dniach 36-latek sam zgłosił się na policję.

Sąd Okręgowy w Tarnowie skazał mieszkańca Tarnowa na karę 4 lat pozbawienia wolności. Sąd wziął pod uwagę okoliczności łagodzące. Gwałciciel był niekaralny, miał dobrą opinie środowiskową oraz nie wykazywał skłonności pedofilskich.

Wyrok wciąż nie jest prawomocny. (GK)