Powstaje nowy szlak na Pustyni Błędowskiej

Z tej informacji na pewno ucieszą się wielbiciele pieszych wędrówek. Na terenie Pustyni Błędowskiej powstanie trasa spacerowa mierząca 9 km.

W minionym roku został ogłoszony projekt “Wrota do Pustyni Błędowskiej”, który jest wspólną inicjatywą nadleśnictw Siewierz i Olkusz. Głównym założeniem jest stworzenie 9-kilometrowej ścieżki, która po połączeniu z kilkunastoma istniejącymi już drogami  stworzy sieć szlaków o łącznej długości 30 km.

Na początku szacowano, że nowa ścieżka zostanie oddana do użytku jesienią 2020 roku. Niestety epidemia wirusa Covid-19 spowolniła pracę nad realizacją przedsięwzięcia.

Na chwilę obecną nie ma jeszcze oficjalnej daty zakończenia prac nad przygotowywaniem ścieżki, ale wstępnie mówi się o oddaniu inwestycji do użytku nie później niż na początku 2022 roku.

Kilka milionów złotych na realizację przedsięwzięcia wydadzą Lasy Państwowe, natomiast zadaniem samorządów jest stworzenie infrastruktury parkingowej, która pozwoli w bezpiecznych warunkach zostawić samochód, by móc przemierzać największy w Europie obszar pustynny. (PAP)