15-latka z trzema promilami alkoholu

Sąd rodzinny zajmie się grupą nastolatków z Chrzanowa oraz Trzebini, którzy urządzili sobie zakrapianą imprezę. Jedna z osób, 15-letnia dziewczyna miała we krwi trzy promile alkoholu. 

Przed sądem rodzinnym i nieletnich odpowie  kilku nastolatków z Chrzanowa i Trzebini, którzy w czasach obostrzeń urządzili sobie zakrapiane alkoholem spotkanie przy rzeczce w Chrzanowie.  Przypadkowy przechodzień powiadomił odpowiednie służby ratunkowe widząc zataczającą się jedną z nastolatek.

– W poniedziałek 19 kwietnia około godziny 18:30, oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie został poinformowany przez załogę pogotowia ratunkowego, o nastolatce, która była  w stanie upojenia alkoholowego. Jak ustalili funkcjonariusze, grupa nastolatków na jednym z komunikatorów  internetowych umówiła się na spotkanie nad rzeką Chechło w Chrzanowie, gdzie wspólnie mieli spożywać alkohol. Wczoraj wieczorem kilkoro młodych ludzi spotkało się w umówionym miejscu.  Dziwne zachowanie 15 – latki, która ledwo trzymała się na nogach, zauważył jeden z przechodniów, który natychmiast postanowił  zaalarmować odpowiednie służby – informuje KPP w Chrzanowie.

Przed przyjazdem załogi karetki pogotowia oraz policji większa grupa nastolatków oddaliła się w obawie przed konsekwencjami. Przewiezionej do szpitala z otarciami naskórka  15 – latce pobrano krew na oznaczenie alkoholu  z wynikiem ponad 3 promile. Policjanci bardzo szybko ustalili, kto brał udział w spotkaniu nad rzeką. Cała grupę mogą czekać konsekwencje prawne przed sądem rodzinnym. Drugim aspektem sprawy jest złamanie zasad sanitarnych dotyczących grupowania się.

Funkcjonariusze wyjaśniają również  skąd nastolatkowie wzięli alkohol. Osobie, która go sprzedała, grozi grzywna, jak również utrata koncesji na sprzedaż alkoholu.

źródło: Małopolska Policja