Gmina Tarnów. Służby sprawdzają czym mieszkańcy palą w swoich piecach

Wraz z nadejściem chłodnych dni warto pamiętać, że obowiązuje zakaz spalania różnego rodzaju odpadów w swoich piecach i kominkach. Straż Gminna coraz częściej sprawdza czym palą w swoich piecach mieszkańcy gminy Tarnów.

Spalającym odpady w domowych piecach może grozić mandat lub kara grzywny. W związku z dużą ilością zgłoszeń w gminie Tarnów tamtejsza Straż pobiera próbki spalonego popiołu i wysyła je do laboratorium. Na wyniki badań czeka się kilka dni.

Według komendanta Arkadiusza Łucarza interwencji jest bardzo dużo. Często zdarza się, że sąsiad widząc czarny dym wydobywający się z sąsiedniego komina, od razu zgłasza sprawę do Straży Gminnej. Komendant zaznacza jednak, że to zjawisko zależne jest od jakości spalanego węgla, dlatego warto pamiętać, że czarny dym nie zawsze oznacza spalanie odpadów

„Tylko od początku roku, wykonaliśmy ponad 70 kontroli palenisk, większość z nich po zgłoszeniu i na wniosek mieszkańców. Czarny dym z komina po prostu niepokoi” – mówi komendant Arkadiusz Łucarz.(KT24)