Limanowa. Powstanie stadion lekkoatletyczny z boiskiem piłkarskim

W Limanowie na działkach przy ulicy Janusza Kusocińskiego władze miasta oraz powiatu limanowskiego zamierzają wybudować stadion lekkoatletyczny z boiskiem piłkarskim. Samorządy już pokryły koszty dokumentacji projektowej.

Władze miasta oraz powiatu limanowskiego chcą stworzyć duży kompleks sportowy. Dodatkowo projekt zakłada budowę szatni, łazienek, gabinetu lekarskiego oraz parkingu, który pomieści sześćdziesiąt samochodów. Samorządy wspólnie pokryły koszty dokumentacji projektowej, a teraz razem starają się uzyskać dotację w Ministerstwie Sportu i Turystyki, która pozwoliłaby znacząco przyśpieszyć realizację przedsięwzięcia.

“Obiekt ma powstać na działkach przy ulicy Janusza Kusocińskiego. To powierzchnia około 3 hektarów. 2/3 to własność miasta, 1/3 to własność powiatu. Chcemy, żeby powstał tam kompleks lekkoatletyczny, korty tenisowe, boisko do siatkówki, koszykówki. To rzecz potrzebna w Limanowej. Wiele osób jest zainteresowanych sportem” – mówi Władysław Bieda, burmistrz Limanowej.

Na chwilę obecną trudno jest sobie wyobrazić, że na terenie przy ulicy Janusza Kusocińskiego mogłoby się coś zmienić, jednak wybudowanie obiektu sportowego w tym miejscu jest możliwe. Nie zapominajmy, że obydwa samorządy mają doświadczenie w realizacji podobnych projektów. Kilka lat temu wspólnie wybudowały pływalnie w Limanowej.

Źródło: Nowy Sącz Nasze Miasto