Pijany kierowca spowodował wypadek w Oświęcimiu (ZDJĘCIA)

Groźny wypadek w Oświęcimiu. 29-letni kierowca mając w organiźmie ponad dwa promile alkoholu wypadł z drogi i uderzył w latarnię. Następnie zniszczył swoim pojazdem ogrodzenie w parku, ostatecznie zatrzymując się na drzewie. Ranny został 41-letni pasażer seata. Sprawca dodatkowo mógł być pod wpływem narkotyków. 

Policjanci z oświęcimskiej drogówki zostali skierowani w środę 28 kwietnia na miejsce wypadku w Oświęcimiu. W trakcie czynności, ustalili, że kierowca samochodu marki Seat, wyprzedzając inne pojazdy z dużą prędkością, stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego wypadł z jezdni po czym uderzył w przydrożną latarnię, a następnie w ogrodzenie parku i drzewo.

W wypadku ranny został 41 – letni mieszkaniec Oświęcimia, który był pasażerem pojazdu. Poszkodowany został przewieziony do szpitala na leczenie. Badanie stanu trzeźwości kierowcy seata wykazało 2,3 promila alkoholu. Podczas jego przeszukania policjanci ujawnili woreczek z amfetaminą. Funkcjonariusze podejrzewają, że mężczyzna w chwili zdarzenia był również pod wpływem narkotyków, więc do badań toksykologicznych została mu pobrana krew. Następnie, 29 – latek trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji. Za spowodowanie wypadku drogowego w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 4,5 roku pozbawienia wolności, natomiast za posiadanie narkotyków grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności – informuje KPP w Oświęcimiu.

 

Na ogromne podziękowania zasługują świadkowie wypadku, którzy natychmiast wezwali służby ratunkowe, a następnie udzielili pierwszej pomocy pasażerowi oraz sprawcy wypadku.

źródło: KPP w Oświęcimiu