Państwo uruchomi środki nacisku dla osób, którzy nie chcą się zaszczepić przeciwko Covid-19?

Jeśli zastanawialiście się nad tym, czy chcecie się zaszczepić przeciwko Covid-19, to wkrótce ten problem może zostać rozwiązany. Główny doradca premiera ds. Covid-19 prof. Andrzej Horban nie wyklucza wprowadzenia obowiązkowych szczepień przeciwko koronawirusowi.

W Wałbrzychu przyjęto ustawe o obowiązkowym szczepieniu przeciwko wirusowi. Obowiązek ma dotyczyć mieszkańców i osób pracujących na terenie miasta. Bardzo prawdopodobne, że podobny scenariusz czeka cały kraj. Za wejściem w życie uchwały opowiedziało się 22 radnych, 3 byli przeciw. Uchwałę musi jednak zaakceptować jeszcze wojewoda dolnośląski.

Istnieje duża szansa, że na terenie innych miast w Polsce szczepienia przeciwko Covid-19 będą również obowiązkowe.

Głowny doradca premiera ds. Covid-19 zapytany o wprowadzenie obowiązku szczepień przeciwko koronawirusowi stwierdził: “być może trzeba będzie coś takiego wprowadzić”.

“Jeżeli inne metody zawiodą, to oczywiście tak. To w zasadzie nie jest takie proste przełożenie obowiązkowe-nieobowiązkowe. Obowiązkowo oznacza to, że koszty szczepień pokrywa państwo i uruchamia takie, czy nie inne środki nacisku, jeśli obywatel się nie zaszczepi. Pierwszą część tego warunku mamy już spełnioną, ponieważ koszty szczepienia są pokryte przez państwo, przez nas, podatników” – dodaje. (PAP)

Skomentuj post