Powiat limanowski. Śmiertelny wypadek z udziałem pieszego

Do makabrycznego zdarzenia doszło na drodze powiatowej w Olszówce. Samochód osobowy potrącił pieszego. 43-latek był reanimowany przez strażaków i zespół medyczny ambulansu. Pomimo udzielonej pomocy mężczyzna zmarł. 

Do wypadku doszło w minioną niedzielę. Około godziny 23 samochód osobowy potrącił 43-letniego mężczyznę. Na miejsce wypadku pojechały lokalne jednostki straży pożarnej, a także z Raby Niżnej, z Limanowej (posterunku czasowego w Mszanie Dolnej), oraz z Rabki. Przyjechała policja i pogotowie ratunkowe.

Poszkodowany najpierw był reanimowany przez strażaków, gdy przyjechała karetka pogotowia ratunkowego dalsze czynności ratownicze były kontynuowane przez zespół medyczny ambulansu. Niestety nie udało się uratować życia 43-latka.

“Policjanci przy udziale biegłego i nadzorem prokuratora wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego wypadku”- mówi asp. Jolanta Batko, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Limanowej.

 

Tegoroczna majówka rozpoczęła się tragicznym zdarzeniem. W Mszanie Dolnej 51-letnia kobieta potrąciła nastolatkę. Ofiara wywpadku zmarła po przetransportowaniu śmigłowcem do jednego z krakowskich szpitali.

Źródło: KPP Limanowa