Matka ugodzonej nożem 3-latki przyznała się do zabicia córki. Zdradziła motyw morderstwa

Wracamy do tragedii, która rozegrała się w jednym z mieszkań w Poznaniu. 26-latka zabiła nożem kuchennym swoją trzyletnią córkę. Podczas przesłuchania kobieta wyznała, że miała problemy finansowe i dlatego zdecydowała się na zamordorwanie dziecka.

We wtorek około godziny 11:00 w jednym z mieszkań przy ul. Winklera znaleziono 3-letkę ugodzoną nożem. Dziecko w stanie ciężkim trafiło do szpitala. Niestety dziewczynka zmarła w trakcie operacji.

26-letnia matka została natychmiast zatarzymana przez mundurowych. Kobieta była trzeźwa.

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu prok. Łukasz Wawrzyniak poinformował w środę, że 26-letniej Magdalenie C. przedstawiono zarzut zabójstwa swojej trzyletniej córki.

Według Onetu kobieta miała zeznać, że do zbrodni pchnęła ją obawa o przyszłość dziecka, brak pieniędzy oraz poczucie wstydu przed własną matką, że jest bezrobotna i nie dokłada się do utrzymania. Magdalena C. powiedziała, że najpierw próbowała udosić swoją córkę, a gdy to się nie udało, to wbiła dziecku nóż kuchenny w serce. Po dokonaniu tej straszliwej zbrodni kobieta planowała popełnić samobójstwo, ale wcześniej zadzwoniła do swojego przyjaciela, któremu powiedziała co zrobiła.

Magdalenie C. grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Źródło: Onet.pl