Niesamowity rzut Marii Andrejczyk (FILM)

Wydarzeniem weekendu w polskim sporcie był niesamowity rzut Marii Andrejczyk. Polska oszczepniczka na Pucharze Europy, który odbywał się w chorwackim Splicie uzyskała 71,40 metra. Do rekordu świata Czeszki Barbary Spotakowej zabrakło 88 centymetrów. 

Nasza zawodniczka świetnie rozpoczęła sezon olimpijski. Już w pierwszym rzucie oszczep poszybował na odległość 71 metrów i 40 centymetrów. Jest to nowy rekord Polski poprawiony o ponad cztery metry oraz trzeci najlepszy wynik w historii, po rekordzistce świata Czeszce Barbarze Spotakowej oraz Kubance Olisdeilys Menendez.

Maria Andrejczyk oddała jeszcze dwa inne bardzo dalekie próby. W trzeciej kolejce 65,24 metra oraz w czwartej 69,68 metra. Jest pierwszą zawodniczką w historii, która w dwóch rzutach podczas jednego konkursu przekroczyła dwa razy odległość 69,5 metra.

Polacy wygrywają klasyfikację medalową Pucharu Europy w rzutach

Polscy lekkoatleci wygrali klasyfikację medalową imprezy, która w miniony weekend odbywała się w Chorwacji. Biało-czerwoni zdobyli trzy złote oraz dwa srebrne medale. Na najwyższym stopniu podium oprócz Marii Andrejczyk stanęła również w rzucie młotem młodzieżowców Ewa Różańska oraz w rzucie młotem seniorek Malwina Kopron. Nasza miotaczka pokonała dość niespodziewanie Anitę Włodarczyk. Srebro zdobył również Dawid Piłat, będąc najlepszym w rzucie młotem młodzieżowców.