6-latka zginęła podczas zakupów

Bardzo często dochodzi do sytuacji, kiedy nieuwaga rodzica kończy się oddaleniem dziecka i wielkim stresem. Tym razem finał akcji był szczęśliwy, a policjanci pomogli matce odnaleźć dziewczynkę na jednym z krakowskich placów targowych. 

W sobotę 8 maja około godziny 12 policjanci z Ogniwa Wywiadowczo-Patrolowego Komisariatu Policji IV w Krakowie otrzymali zgłoszenie o zaginięciu małej dziewczynki w okolicy jednego z placów targowych w centrum miasta. Po przyjeździe na miejsce mundurowi zastali zdenerwowaną matkę, która przekazała, że chwilę wcześniej podczas zakupów, jej 6-letnia córka oddaliła się w nieznanym kierunku. Kobieta próbowała jej szukać, jednak bezskutecznie.

Funkcjonariusze szybko wytypowali, a następnie zaczęli sprawdzać miejsca, w które mogła udać się dziewczynka. W trakcie poszukiwań w bramie jednej z kamienic policjanci zauważyli dziecko, które odpowiadało rysopisowi zagubionej. Jak się okazało 6-latka przyszła w to miejsce, gdyż uczęszcza tam do szkoły tańca – informuje KMP w Krakowie.

Policjanci zaopiekowali się dziewczynką, którą chwilę później przekazali matce. Kobieta podziękowała policjantom za ich szybkie działanie i zaangażowanie, obiecując jednocześnie, że będzie zwracać większą uwagę na córkę w trakcie przebywania z nią na zewnątrz.

Małopolska Policja 

Skomentuj post