Marko Dabro w Wiśle Kraków???

Biała Gwiazda poszukuje nowego napastnika na sezon 2021/2022. Według portalu Transfermarkt klub zainteresowany jest chorwackim piłkarzem Marko Dabro. 

Marko Dabro to 24-letni piłkarz z Chorwacji. W wieku juniorskim był zapowiadany jako wielki talent chorwackiej piłki nożnej. W wieku 16 lat i dwóch dni został najmłodszym debiutantem w chorwackiej ekstraklasie. Zagrał spotkanie w barwach HNK Cibalia Vinkovci. Następnie kilka miesięcy później włoska Fiorentina kupiła piłkarza za blisko milion euro. Zawodnik miał stać na równi z takimi gwiazdami jak Davor Suker czy Mario Mandżukić. Niestety karierę pokrzyżowała choroba.

Świetny sezon w II lidze chorwackiej

Chorwat świetnie spisuje się w obecnym sezonie. W rozgrywkach 2.HNL (drugi poziom rozgrywek w Chorwacji) zanotował już 26 trafień i jest zdecydowanym liderem wśród strzelców. Jego klub Bijelo Brdo walczy jeszcze o awans do rozgrywek najwyższego strzebla.

Czy jest to piłkarz, który mógłby wlać nadzieję w serca kibiców krakowskiej Wisły? Obyśmy się o tym przekonali. Z pewnością jest do dobry piłkarz, który w tym sezonie co najważniejsze strzela gole.

fot. Facebook NK BSK