Koniec historii Hyballi w Wiśle

Peter Hyballa nie będzie już trenerem piłkarzy Białej Gwiazdy. Klub oznajmił to, czego spodziewano się od dłuższego czasu. W ostatnim spotkaniu sezonu 2020/2021 Wisłę poprowadzi duet Kazimierz Kmiecik – Mariusz Jop. 

Przypomnijmy, że Niemiec Peter Hyballa przejął obowiązki trenera Białej Gwiazdy 2 grudnia 2020 roku. Tym samym zastąpił na stanowisku Artura Skowronka. Debiut na ławce trenerskiej był wielkim wyzwaniem, ponieważ Hyballa poprowadził Wiślaków w derbowym spotkaniu z Cracovią. Zakończyło się ono remisem 1:1.

Pierwsze zwycięstwo pod wodzą niemieckiego szkoleniowca Wisła odniosła 19 grudnia, pokonując dość sensacyjnie na wyjeździe zespół poznańskiego Lecha 1:0. Znakiem rozpoznawczym stylu gry Niemca był wysoki pressing. Niestety nie był on zbytnio skuteczny podczas wiosennych spotkań PKO Ekstraklasy. Krakowski klub na dwie kolejki przed końcem zapewnił sobie utrzymanie na najwyższym poziomie rozgrywek piłkarskich w Polsce.

– Strony podjęły decyzję, że niemiecki szkoleniowiec nie poprowadzi już zespołu w meczu przeciwko Piastowi Gliwice. Umowa została rozwiązana 14 maja 2021 roku, a ostatnie spotkanie ligowe ma stanowić początek nowej drogi obranej przez Wisłę – informuje Wisła Kraków.