Śmiertelne potrącenie 59-latka

Kolejny pieszy w Małopolsce śmiertelną ofiarą wypadku. Tym razem do zdarzenia doszło w czwartek 20 maja w Skomielnej Czarnej. Około godziny 5:30 samochód dostawczy potrącił 59-letniego mężczyznę, który zmarł. 

– 20 maja  br. około godziny 5:30 w Skomielnej Czarnej doszło do wypadku, w wyniku którego śmierć poniósł 59-letni mężczyzna. Mężczyzna chcąc przejść przez jezdnię wszedł pod nadjeżdżający od strony Tokarni samochód dostawczy. Poszkodowany w stanie ciężkim został zabrany do szpitala, lecz niestety nie udało się go uratować. Kierowca samochodu dostawczego, 50-latek z powiatu nowotarskiego był trzeźwy.  Na miejscu wypadku pracowali policjanci pod nadzorem prokuratury oraz biegłego sądowego ds. techniki i rekonstrukcji wypadków drogowych, którzy mają wyjaśnić okoliczności tego zdarzenia – informuje KPP w Myślenicach.

Policja ostrzega pieszych

Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności w ruchu pieszym. Pamiętajmy.  Pieszy jest obowiązany korzystać z chodnika lub drogi dla pieszych, a w razie ich braku – z pobocza. Jeżeli nie ma pobocza lub czasowo nie można z niego korzystać, pieszy może korzystać z jezdni, pod warunkiem zajmowania miejsca jak najbliżej jej krawędzi i ustępowania miejsca nadjeżdżającemu pojazdowi.

Pieszy, przechodząc przez jezdnię lub torowisko, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność. Jeżeli na drodze znajduje się przejście nadziemne lub podziemne dla pieszych, pieszy jest obowiązany korzystać z niego. Na obszarze zabudowanym, na drodze dwujezdniowej lub po której kursują tramwaje po torowisku wyodrębnionym z jezdni, pieszy przechodząc przez jezdnię lub torowisko jest obowiązany korzystać tylko z przejścia dla pieszych.

źródło: KPP w Myślenicach