Robert Lewandowski z kolejną nagrodą. Polak zdobył Złotego Buta

Napastnik Bayernu Monachium został najlepszym strzelcem lig europejskich. Zdeklasował Messiego i Ronaldo. Polak zdobył w tym sezonie aż 41 ligowych bramek. 

W klasyfikacji Robert Lewandowski uzyskał 82 punkty. Na drugim miejscu listy uplasował się Leo Messi, który zdobył 60 punktów. Podium zamyka Cristiano Ronaldo z wynikiem 58 punktów.
Przewaga piłkarza Bayernu Monachium nad resztą stawki jest ogromna.

Jest to pierwszy przypadek w historii, gdy Złoty But trafia do piłkarza z polski.

Złoty But 2020/2021 – WYNIKI. Klasyfikacja:

1. Robert Lewandowski (Bayern Monachium): 41 goli – 82 punkty

2. Leo Messi (FC Barcelona): 30 goli – 60 punktów

3. Cristiano Ronaldo (Juventus): 29 goli – 58 punktów

4. André Silva (Eintracht Frankfurt): 28 goli – 56 punktów

5. Kylian Mbappé (Paris Saint-Germain): 27 goli – 54 punkty

Złoty But przyznawany jest zawodnikowi, który gra w Europiei w danym sezonie zdobędzie najwięcej punktów. Każda bramka zdobyta w lidze niemieckiej, hiszpańskiej, włoskiej, francuskiej czy angielskiej liczona jest za dwa punkty.

Pobity rekord 

W minioną sobotę Lewandowski zdobył swoją 41. bramkę w rozgrywkach i jak wiadomo pobił legendarny rekord Gerda Muellera z sezonu 1971/1972. Dorobek 41 goli to najlepszy wynik od sezonu 2014/2015. Wtedy aż 49 strzelił ich Cristiano Ronaldo, który w tym okresie czasu był piłkarzem Realu Madryt.

W rozmowie z WP SportoweFakty Jerzy Engel stwierdził, że nowy rekord Lewandowskiego może przetrwać nawe pół wieku.

“Wszystko jest możliwe. Żeby myśleć o pobiciu wyczynu “Lewego”, musiałby się najpierw trafić piłkarz o podobnym potencjale, a ja go w Niemczech nie widzę. Dlatego pewnie nieprędko doczekamy się jeszcze lepszego wyniku.” – powidziedział. WP Sportowe Fakty

Źródło: eurosport.pl, WP Sportowe Fakty