Tatry. Zostaje zamknięty popularny szlak

Od 24 maja zostaje zamknięty szlak, który stanowi fragment ścieżki prowadzącej na Giewont. 

W nowym komunikacie Tatrzański Park Narodowy podaje, że zostaje zamknięty do odwołania niebieski szlak prowadzący od Polany Kalatówki do schroniska na Polanie Kondratowej w obu kierunkach. Powodem podjęcia tej decyzji jest doprowadzenie sieci kanalizacyjnej do schroniska na Polanie Kondratowej.

Według wstępnych przewidywań TPN, prace zostaną ukończone przed rozpoczęciem sezonu wakacyjnego.

Warto nadmienić, że zamknięty szlak cieszy się dużą popularnością. Jest do jedna z dróg prowadzących na Giewont. Osoby, które wybierają się na ten popularny górski szczyt muszą wybrać inną ścieżke. Turyści mają do wyboru szlak żółty przez Dolinę Małej Łąki oraz szlak czerwony przez Dolinę Strążyską i Grzybowiec. Można również wybrać szlak czerwony od strony Kasprowego Wierchu lub Czerwonych Wierchów.

Pomimo tego, że jest wiosna, władze TPN przypominają o trudnych warunkach w górach.

“W wyższych partiach Tatr na szlakach zalega śnieg, który jest miejscami twardy (głównie w miejscach zacienionych), a gdzieniegdzie mokry, grząski i przepadający. Są odcinki szlaków, gdzie śnieg jest wytopiony całkowicie. Poruszanie się w takich warunkach wymaga doświadczenia, umiejętności oceny lokalnego zagrożenia lawinowego i dostosowania trasy do aktualnie panujących warunków, jak również posiadania sprzętu zimowego (raki, czekan, kask, lawinowe ABC) wraz z umiejętnością posługiwania się nim” – czytamy w komunikacie Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Źródło: PAP, TPN

Skomentuj post