Władysław Kosiniak-Kamysz obiecuje nawet 1000 zł ryczałtu za prywatne wizyty lekarskie

W niedzielę w Krakowie prezes ludowców przedstawił pomysły swojej partii na rozwiązanie kryzysu w publicznej służbie zdrowia.

6,8 PKB na zdrowie, 30% podwyżki dla pracowników ochrony zdrowia i 1000 złotych odpisu od podatku dla pacjentów za leczenie w prywatnych placówkach – są to główne punkty  Planu dla Polski przygotowanego przez ludowców

Podczas wizyty w Krakowie, Kosiniak-Kamysz zwrócił uwagę na kłopoty, jakie mają próbujący uzyskać pomoc od publicznej służby zdrowia.

“Ale państwo za to, że płacisz składki, powinno ci zwrócić. I my proponujemy taki ryczałt na rok – 1000 złotych zwracane za wszystkie wizyty: czy to u stomatologa, czy w gabinecie specjalistycznym, czy w przychodni, czy w szpitalu prywatnym” – powiedział Kosiniak-Kamysz.

Na niedzielnej konferencji prasowej został różnież poruszona sytuacja mikroprzedsiębiorców.

“Jeżeli 700 tysięcy mikroprzedsiębiorstw jest zagrożonych tym, że będą płacić 10 tysięcy złotych podatku więcej, to jest ich wielka tragedia” – mówił szef PSL. Jego zdaniem jest to “jedyna sprawa w planie PiS bardzo jasna; że jest wzrost podatku dla nas wszystkich, bo nie będziemy mogli odliczać składki zdrowotnej”.

“My proponujemy: żadnych nowych podatków przez dwa lata po COVID, dobrowolny ZUS i koniec biurokracji” – dodał.

Według PSL Polska ma kryzys demograficzny. Jednym z rozwiązań, które pomogą uporać się z tym problemem jest program mieszkaniowy.

“Młodzi ludzie nie mają tego startu. (Program) +Mieszkanie Plus+ to niewypał. My proponujemy (program) +Własny kąt+ – 75 tysięcy na wkład własny, na budowę domu czy zakup mieszkania z rynku pierwotnego lub wtórnego” – zadeklarował. (PAP)