Harmonogram luzowania obostrzeń jeszcze w tym tygodniu

Prawdopodobnie jeszcze w tym tygodniu zostanie przedstawiony harmonogram, który będzie dotyczył poluzowania dalszych obostrzeń.

W czasie wtorkowego briefingu rzecznik rządu Piotr Müller został zapytany o dalsze luzowanie obostrzeń.

“Myślę, że jest szansa na to, żebyśmy w tym tygodniu tę decyzję już podjęli. (…) W piątek wchodzą kolejne luzowania obostrzeń, jeżeli chodzi o te zapowiedziane już wcześniej. W tej chwili są dyskusje w rządzie, co do dalszych decyzji i mam nadzieję, że w tym tygodniu zostanie ten harmonogram już na dalszy czas również przedstawiony” – powiedział rzecznik rządu.

Zniesienie ograniczeń w piątek

Od piątku możliwe będzie prowadzenie gastronomii w lokalu przy 50 proc. obłożenia, należy jednak pamiętać o tym, że niezbędne jest zachowanie wytycznych sanitarnych – m.in. zachowany będzie musiał być dystans między stolikami. Uruchomione będą mogły być też kryte obiekty sportowe, baseny, ale obłożenie obiektów będzie mogło wynosić 50 proc. Będzie też można korzystać z  siłowni klubów fitness i solariów.

Wtorkowa konferencja

We wtorek o godzinie 14:00 rozpocznie się konferencja ministra Michała Dworczyka na której zostanie przedstawiony “zestaw działań i programów, które będą realizowane wspólnie z samorządami”, mających na celu zwiększenie zainteresowania szczepieniami przeciwko koronawirusowi.

“Jesteśmy przekonani, że programy i działania przygotowywane przez rząd i samorządy spowodują wzrost zainteresowania szczepieniami i wzrost zapisów, zwłaszcza u osób powyżej 60. roku życia” – stwierdził Michał Dworczyk. (PAP)