Tarnów. Schody w parku, które nie mają pełnić roli schodów. Mieszkańcy oburzeni

W parku sensorycznym powstały schody. Mieszkańcy żalą się, że bardzo trudno jest z nich korzystać, ponieważ nie mają barierek i są strome. Urząd miasta twierdzi, że schody w parku nie mają pełnić roli schodów.

Dyrektor Wydziału Infrastruktury Miejskiej Rafał Nakielny wyjaśnia, że rozmawiał z projektantem, który powiedział, że one nie mają pełnić roli schodów.

„Z tego co ja z nim rozmawiałem, to twierdził, że one nie pełnią roli schodów, że do chodzenia są te proste, pochylnie, które on tam zrobił i którymi można się poruszać bezpiecznie. Jest też alejka naokoło. Tutaj jest jasne, że jeżeli takie schody terenowe są, czy nawet jeśli coś w formie schodów, nawet jeśli będzie to pełniło formę ozdobną, to część osób będzie się chciała nimi poruszać, nawet dzieci czy młodzież”.

Dyrektor Nakielny mówi, że jest świadomy problemu i urząd zamierza podjąć odpowiednie kroki, aby schody były bezpieczne w użytkowaniu. Ostateczna decyzja jest jednak uzależniona od konserwatora.

„Musi zakończyć ten projekt w tej wersji której jest, bo mamy na to dofinansowanie. Kolejno będziemy rozmawiać z konserwatorem, jeśli konserwator taką zgodę wyda bo to też musimy z nim ściśle ustalić, jakie te barierki miałyby być, to takie barierki zostaną zamontowane. Natomiast te schody nie spełniają w tym wypadku tego, co jest zakładane przepisami nawet dla schodów terenowych, dlatego ten problem istnieje i na pewno zdajemy sobie z niego sprawę” – mówi Rafał Nakielny.

Źródło: RDN

Fot. Mateusz Niemczura