Spowodował kolizję i…zgłosił kradzież samochodu

Często wyobraźnia bardzo ponosi, kiedy chcemy uniknąć odpowiedzialności. 21-letni mieszkaniec Brzeszcz zgłosił kradzież samochodu, ponieważ chciał zatrzeć spowodowanie kolizji oraz złamanie zakazu prowadzenia pojazdów. 

W sobotę (23.05.2021) tuż przed 21 mieszkaniec Brzeszcz powiadomił policjantów, że nieznany sprawca sprzed domu skradł jego samochód marki Fiat Seicento. Informacja o zdarzeniu oraz poszukiwaniu fiata natychmiast została przekazana wszystkim patrolom.

W drodze na miejsce zdarzenia kryminalni otrzymali informację, że chwilę wcześniej dwaj kierowcy na ulicy Jedlina w Jawiszowicach, zauważyli uszkodzony w wyniku kolizji samochód marki Seicento, z którego wybiegł mężczyzna i uciekł do pobliskiego lasu. W związku z powyższym wszczęte zostały poszukiwania kierującego,  w których wziął udział policyjny przewodnik wraz z psem tropiącym.

Pijany sprawca 

– W międzyczasie na miejsce odnalezienia fiata przyszedł właściciel pojazdu. 21-latek był pod wpływem alkoholu i idealnie pasował do rysopisu podawanego przez poszkodowaną z Wilamowic oraz przez kierowców, którzy widzieli uciekającego kierowcę fiata. W związku z powyższym właściciel pojazdu został zatrzymany i trafił do komisariatu Policji. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 1,4 promila alkoholu (w związku z podejrzeniem kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości badanie powtórzono kilkakrotnie). Okazało się również, że w 2018 roku sąd orzekł wobec właściciela seicento czteroletni zakaz prowadzenia pojazdów – informuje KPP w Oświęcimiu.

21-latek usłyszy zarzuty dotyczące kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, złamania sądowego zakazu kierowania i powiadomienia o niepopełnionym przestępstwie. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Oświęcim

Skomentuj post