Policjant po służbie zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

W miniony weekend doszło do obywatelskiego ujęcia pijanego kierowcy. Zatrzymany mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Dodatkowo nie miłał uprawnień do kierowania samochodem i był poszukiwany do odsiadki.

W ubiegłą niedzielę w godzinach wieczornych zgłoszono obywatelskie ujecie nietrzeźwego kierującego. Z relacji mężczyzny, który ujął pijanego kierowcę wynikało, że jadąc przez jedną z miejscowości w gminie Liszki zauważył, jak poprzedzający go fiat jedzie niestabilnym torem jazdy tzw. zygzakiem, więc nabrał podejrzeń, że kieruje nim nietrzeźwy. Wówczas zareagował, doprowadzając do zatrzymania fiata, a następnie wyjął ze stacyjki kluczyk celem udaremnienia kierowcy dalszej jazdy. Zdenerwowany  kierowca próbował się oddalić z miejsca. Jednak w tym momencie zatrzymał się tam przejeżdżający (w czasie wolnym od służby) policjant z Komisariatu Policji w Zabierzowie, który zadbał, aby pijany kierowca się nie oddalił do czasu przyjazdu patrolu.

Wezwani na miejsce mundurowi przejęli mężczyznę i zbadali go alkomatem, który wykazał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazało się, że 36-latek z gminy Liszki nie posiada uprawnień do kierowania, a pojazd, którym się poruszał, nie ma aktualnych badań technicznych, co skutkowało też zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego. Ponadto okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany do odbycia kary 331 dni kary pozbawienia wolności za znieważenie funkcjonariusza publicznego.

Jak podaje KPP w Krakowie, 36-latek trafił do pomieszczenia dla zatrzymanych, a kolejnego dnia został doprowadzony do zakładu karnego, gdzie odbędzie wcześniej zasądzoną karę pozbawienia wolności.

Oprac.: Michał Reszczyński

Źródło: KPP Kraków