Sprawca śmiertelnego potrącenia motocyklistki z zakazem jazdy (ZDJĘCIA)

29-letni sprawca wypadku, w którym zginęła motocyklistka miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Do potrącenia motocykla doszło w późnych godzinach wieczornych w środę 26 maja na odcinku zakopianki w Głogoczowie. 

O zdarzeniu pisaliśmy w >TYM< artykule. Jak się okazało pierwszeństwo wymusił kierowca osobówki, który wyjechał wprost na najeżdżający motocykl. – Wczoraj około godziny 21:20 na ,,zakopiance” doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia. Kierujący volkswagenem 29-letni mieszkaniec gminy Myślenice wjeżdżając z drogi podporządkowanej na drogę krajową nr 7 zderzył się z kierującą motocyklem marki Honda, która poruszała się lewym pasem ruchu, jadąc w kierunku Zakopanego. Na miejscu pomocy poszkodowanej udzielali strażacy oraz zespół ratownictwa medycznego, jednak obrażenia u osoby rannej okazały się na tyle poważne, że nie udało się jej uratować – informuje KWP w Krakowie.

Policjanci z prokuratorem przeprowadzili oględziny. Utrudnienia w ruchu pojazdów trwały kilka godzin (jezdnia w kierunku  Krakowa była  zablokowana)  więc zorganizowano objazdy.

Sprawca miał sądowy zakaz poruszania się pojazdami

Małopolska Policja poinformowała również o okolicznościach wypadku. Jak się okazało jego sprawca nie miał prawa poruszać się pojazdami mechanicznymi. – 29-letni kierowca Volkswagena ma orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna został zatrzymany a  prokuratura analizuje dziś zebrany materiał dowodowy rozważając kwestie ewentualnych zarzutów. Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym grozi kara pozbawienia wolności do lat 8 – podkreśla policja.

Apel Małopolskiej Policji 

– Apelujemy  do kierowców samochodów, aby włączając się do ruchu dokładnie i dłużej obserwować zbliżające się pojazdy , szczególnie jednoślady. Z racji mniejszych gabarytów  trudniej bowiem określić ich prędkość i odległość – co  powoduje  trudności w ocenie czy możemy włączyć się do ruchu bez jego utrudnienia – dodaje Małopolska Policja.

Skomentuj post