Tarnów. Mimo zapisów na Pfizera mieszkańcy przyjmą szczepionkę firmy Johnson&Johnson

Pomimo tego, że wiele osób zapisało się na przyjęcie preparatu od Pfizera, to chętni muszą się zaszczepić produktem firmy firmy Johnson&Johnson. Do Powszechnego Punktu Szczepień w Tarnowie dotrze 900 dawek tej szczepionki.

Do tej pory osoby chcące przyjąć preparat chroniący przed zarażeniem się Covid19 były szczepione Pfizerem w Hali Gumniskiej. Okazało się, że do Tarnowa przyjdzie dostawa szczepionek Johnson.

“Otrzymaliśmy informację, że w piątek, zamiast szczepionek firmy Pfizer będzie dostawa 900 dawek szczepionki Johnson. Wszyscy pacjenci zapisani na weekend – na pierwszą dawkę Pfizera będą mieli możliwość zaszczepienia się jednodawkową szczepionką firmy Jonson. Bardzo proszę abyście państwo nie dzwonili na infolinię w tej sprawie, ponieważ do każdego pacjenta zapisanego na ten weekend zadzwonimy” –  mówi Jarosław Kolendo, prezes Zespołu Przychodni Specjalistycznych, który prowadzi punkt w Hali Gumniskiej.

Osoby, które chcą zaszczepić się szczepionką firmy Pfizer, muszą zapisać się na inny termin.

Nowe zakażenia

Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze dane na temat koronawirusa z województw: mazowieckiego (152), śląskiego (133), wielkopolskiego (130), łódzkiego (106), lubelskiego (100), dolnośląskiego (98), małopolskiego (85), zachodniopomorskiego (74), pomorskiego (70), kujawsko-pomorskiego (55), opolskiego (47), warmińsko-mazurskiego (37), lubuskiego (35), podlaskiego (32), świętokrzyskiego (30), podkarpackiego (25). 21 zakażeń to dane bez wskazania adresu.

Małopolska, z 85 nowymi chorymi, plasuje się na siódmym miejscu wśród województw z najwyższym odsetkiem zakażonych.

Z powodu COVID-19 zmarło 30 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 105 osób.

Źródło: RDN, Twitter