Mężczyzna zgwałcił 14-latkę w swoim mercedesie. Sąd wypuścił go na wolność

Policja zatrzymała mężczyznę, który miał zgwałcić 14-latkę. 23-latek umówił się z nastolatką przez internet. Sąd odrzucił wniosek o aresztowanie studenta i wypuścił go na wolność.

Do przestępstw zarzucanych 23-latkowi doszło w niedzielę. 14-latka z Chorzowa znajomość z mężczyzną nawiązała za pośrednictwem mediów społecznościowych Po kilku dniach rozmowy doszło do spotkania, które odbyło się 23 maja. Chłopak zaproponował nastolatce przejażdżkę luksusowym samochodem. Według ustaleń policji 23-latek zabrał dziewczynę na parking Silesia City Center i tam zmusił ją do „innej czynności seksualnej”. Później razem pojechali w kierunku Piekar Śląskich, gdzie miało dojść do gwałtu.

Tego samego dnia na Komendzie Miejskiej w Chorzowie matka ofiary zgłosiła, że jej córka została zgwałcona.

„Z zeznań pokrzywdzonej wynikało jedynie, że samochód sprawcy miał kolor srebrny, nie znała numerów rejestracyjnych ani marki. Natomiast doskonale zapamiętała godziny przyjazdu mężczyzny i odjazdu. To nam pomogło” – powiedział st. asp. Sebastian Imiołczyk z Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie.

Dzięki temu policjanci wiedzieli, kiedy samochód opuścił granice aglomeracji górnośląskiej i w którym kierunku pojechał. Rozpoczęto analize materiałów z monitoringu. W wyniku tych działań udało się ustalić numer rejestracyjny pojazdu. Następnie ustalono tożsamość właściciela mercedesa.

Brak aresztu

Szef Prokuratury Rejonowej w Chorzowie Cezary Golik skierował do sądu wniosek o aresztowanie podejrzanego.

Ostatecznie Sąd nie przychylił się do wniosku prokuratury, ponieważ  ma wątpliwości czy zdarzenie miało charakter gwałtu.

Źródło: PAP, Fakt, WP

Fot.: Facebook