Seniorka okradziona w Dzień Matki

30 tysięcy złotych, tyle pieniędzy straciła 80-latka, która padła ofiarą kradzieży. Przestępcy wykorzystali zmodyfikowaną metodę oszustwa „na policjanta”.

Do skandalicznego zdarzenia doszło 26 maja w Legnicy. Wykorzystując epidemie koronawirusa, przestępcy okradli 80-letnią kobietę. W wyniku oszustwa seniorka straciła 30 tysięcy złotych.

„Mężczyzna podający się za policjanta powiadomił kobietę telefonicznie o tym, że jej córka leży w szpitalu w stanie zagrażającym jej życiu z powodu zarażenia koronawirusem. Pod pozorem zakupu bardzo kosztownego leku, mężczyzna oświadczył, że pieniądze odbierze w jego imieniu notariusz. Zaniepokojona seniorka bez wahania przekazała gotówkę nie sprawdzając wcześniej, czy ktoś z członków rodziny faktycznie potrzebuje pomocy. Ze względu na stan zdrowia pokrzywdzona zapomniała, że jej córka przyszła do niej w godzinach porannych złożyć życzenia z okazji dnia matki” – mówi asp. Anna Grześków z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.

Policja ostrzega 

„Apelujemy nie tylko do osób starszych ale do wszystkich mieszkańców miasta i powiatu legnickiego, aby nie nabierali się na historie opowiadane przez telefon. Nawet te najbardziej wiarygodne należy sprawdzić za każdym razem. Informujmy naszych rodziców i dziadków o potencjalnych zagrożeniach. Pamiętajmy, że policjanci nigdy nie proszą o pieniądze i nie informują o planowanych działaniach. Nauczmy seniorów  większej ostrożności w podejmowaniu pochopnych decyzji dotyczących przekazywania pieniędzy” – dodaje  asp. Anna Grześków.

Źródło: tuLegnica.pl