Sucha Beskidzka. Domowa wytwórnia amfetaminy

Policja odkryła domową wytwórnie narkotyków w Suchej Beskidzkiej. Zatrzymano 4 osoby.

Oficerowie z Centralnego Biura Śledczego Policji z Bielska-Białej ustalili, że w powiecie suskim może mieć miejsce nielegalne wytwarzanie substancji psychoaktywnych w postaci amfetaminy. 24 maja 2021 r. podczas przeszukania wytypowanej  posesji w Suchej Beskidzkiej funkcjonariusze z CBŚP, z Laboratorium kryminalistycznego KWP w Krakowie i z miejscowej komendy powiatowej zabezpieczyli szereg substancji chemicznych, komponentów do wytwarzania substancji psychoaktywnych oraz już gotowe narkotyki tj.  ponad 170g amfetaminy i około 1300g substancji psychotropowej w postaci MDMA/Ecstasy.

„Podczas akcji zatrzymano 4 osoby w wieku od 19 do 31 lat. Są mieszkańcami Bielska-Białej, Suchej Beskidzkiej i gminy Maków Podhalański . Na chwilę obecną przedstawiono im zarzuty posiadania znacznych ilości substancji psychotropowej w postaci amfetaminy i MDMA/Ecstasy. Nie wykluczone są dalsze zarzuty po uzyskaniu wyników badań z laboratorium kryminalistyki w zakresie stwierdzenia linii wytwarzania substancji psychotropowych” – podaje KPP Sucha Beskidzka.

Wobec podejrzanych  prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. Śledztwo nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Suchej Beskidzkiej, która powierzyła dalsze prowadzenie  czynności policjantom z KPP w Suchej Beskidzkiej.

Domowe wytwónie narkotykowe dużym problemem

Jest to kolejny przypadek, gdy w domach prywatnych wytwarzane są środki odurzające. W jednym z mieszkań w Warszawie, policja znalazła sprzęt służący do produkcji amfetaminy. Zabezpieczono 7 litrów roztworu przygotowanego do ostatnich procesów chemicznych, w których wytrącany jest amfetamina. Z takiej ilości skoncentrowanego narkotyku można uzyskać 20 kg amfetaminy.

Źródło: KPP Sucha Beskidzka/WP.pl

Oprac.: Michał Reszczyński