Kraków. Policja pilotowała samochód z rodzącą kobietą

Do wyjątkowego zdarzenia doszło w czwartek. Policjanci z krakowskiej drogówki w trakcie pełnionej służby udzielili pomocy rodzącej kobiecie. Policjanci pilotowali samochód, w którym znajdowała się przyszła mama pod drzwi szpitala, gdzie trafiła w ręce lekarzy.

“27 maja br. około godziny 17:20 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie otrzymali zgłoszenie, że w rejonie ul. 29-Listopada porusza się samochód marki Citroen, w którym znajduję się rodząca kobieta, a ze względu na panujący o tej porze duży ruch na drodze kierujący autem nie jest w stanie szybko i sprawnie dotrzeć do szpitala” – podaje KMP w Krakowie.

Funkcjonariusze natychmiast udali się we wskazane miejsce, gdzie bardzo szybko udało im się zlokalizować interesujący ich pojazd. Po udzieleniu kierowcy krótkiego instruktażu jak ma zachować się w trakcie przejazdu, by pokonać trasę bezpiecznie, policjanci przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych rozpoczęli pilotaż Citroena. W takcie pilotażu jako radiowóz zamykający przejazd dołączyła dodatkowa załoga funkcjonariuszy drogówki. Na szczęście już po kilku minutach policjanci wraz z pilotowanym autem dotarli do Specjalistycznego Szpitala im. Ludwika Rydygiera w Krakowie, gdzie rodząca kobieta została przekazana w ręce służby medycznej, a jej dziecko mogło w bezpiecznych warunkach przyjść na świat. Cała akcja przebiegła szybko i sprawnie.

Oprac.: Michał Reszczyński

Źródło: KMP Kraków