Leszno. Atak pedofila. Dziewczynka trafiła do szpitala

Aresztowano 35-letniego Mariusza K., który pod wiaduktem w Lesznie napadł na dziecko. Dziewczynka trafiła do szpitala. Za atak pedofilski grozi mężczyźnie kara nawet 12 lat pozbawienia wolności. 

Napaść seksualna

Do zdarzenia doszło w czwartek, 27 maja w godzinach popołudniowych. 35-latek miał zaatakować małoletnią w okolicach jednego z wiaduktów, a następnie wciągnąć ją do samochodu. Mężczyzna usłyszał zarzut doprowadzenia, poprzez użycie przemocy, małoletniej do innej czynności seksualnej. Według nieoficjalnych informacji, po całym zdarzeniu dziecko trafiło do leszczyńskiego szpitala. Ofiara miała rozerwaną odzież.

Areszt dla podejrzanego

Mężczyzna został złapany jeszcze tego samego dnia. Oskarżony był przesłuchiwany, jednak nie przyznaje się do winy. Sąd Rejonowy podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu Mariusza K. Zastosowano trzymiesięczną izolację. Jest to najsurowszy środek zapobiegawczy. 35-latek był już karany za tego typu przestępstwa.

Przesłuchano również ofiarę pedofila. “Jej przesłuchanie w sprawie wymagało udziału biegłego psychologa. Konieczne było zabezpieczenie wielu dowodów” – mowi w rozmowie z serwisem lokalnym osoba znająca kulisy śledztwa.

“35-latek jest podejrzany o popełnienie przestępstwa z artykułu 197 paragraf 2 i 3 kodeksu karnego na szkodę małoletniej. Podejrzany nie przyznaje się do winy, a jego wyjaśnienia oceniono jako sprzeczne z materiałem dowodowym” – powiedział prokurator Łukasz Wawrzyniak

W trosce o dobro dziewczynki nie zdradzono szczegółów ataku na pokrzywdzoną. Śledczy nie udzielają szerszych informacji na temat okoliczności sprawy.

Źródło: Głos Wielkopolski

Skomentuj post