Szczawnica. Pożar domku letniskowego. Dwie osoby nie żyją

W sobotę rano w Szczawnicy wybuchł pożar drewnianego domku letniskowego. W pogorzelisku odnaleziono dwa ciała. Policja ustala tożsamość ofiar – przekazała PAP rzeczniczka nowotarskiej policji Dorota Garbacz.

Tragiczne zdarzenie miało miejsce w sobotę rano w domku letniskowym w Szczawnicy w powiecie nowotarskim (woj. małopolskie). Zgłoszenie o pożarze służby otrzymały około godziny 9.

“Dojazd na miejsce był mocno utrudniony. Pożar był na końcu ulicy Pienińskiej, już niemal w lesie. Samochody straży nie mogły dojechać do miejsca. Strażacy musieli rozwijać węże gaśnicze na odcinku ok. pół kilometra – powiedział w rozmowie z portalem nowytarg.naszemiasto.pl Piotr Krygowski z Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Targu.

Ofiary śmiertelne

Jak przekazała rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w rozmowie z Polską Agencją Prasową, dwie osoby nie żyją.

“Po ugaszeniu pożaru odnaleziono dwa zwęglone ciała. Na miejscu trwają czynności z udziałem prokuratora, a także biegłego do spraw pożarnictwa. Nie znamy tożsamości ofiar. W tym budynku czasami chroniły się osoby bezdomne” – powiedziała.

Trwa ustalanie dokładnych okoliczności zdarzenia. Na chwilę obecną nie są znane przyczyny powstania ognia w drewnianym domku. Na miejscu tragedii pracował biegły z zakresu pożarnictwa. Według nieoficjalnych informacji, sprawcami i ofiarami pożaru są bezdomni. Prawdopodobnie rozpalili w budynku ognisko. Prokurator zdecydował, że zwęglone ciała zostaną poddane sekcji zwłok w Zakładzie Medycyny Sądowej.

Źródło: 24tp.pl, RadioZet, Nowytarg.naszemiasto.pl 
Skomentuj post