W Polsce odbędą się mistrzostwa Europy w lekkoatletyce

Po raz pierwszy w historii Polska zorganizuje mistrzostwa Europy w lekkoatletyce. Podczas niedzielnej konferencji prasowej Dobromir Karamarinov ogłosił, że Stadion Śląski ugości w 2028 r. zawody. 

Śląsk starał się o organizację mistrzostw Europy w 2024 r., ale ostatecznie przegrał rywalizację z Rzymem. Prezydent Europejskiej Federacji Lekkoatletycznej ogłosił jednak, że wielka impreza sportowa odbędzie się w 2028 roku na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

“Stadion Śląski jako gospodarz drużynowych mistrzostw Europy w lekkoatletyce stanął na wysokości zadania i udowodnił, że jest godnym zaufania partnerem do organizacji tego typu imprez. Na ręce Pana Marszałka pragnę złożyć gratulacje oraz podziękowania za intensywną i bardzo owocną współpracę. Wspólnie udało nam się przygotować mistrzostwa, które są prawdziwym świętem królowej sportu. Jestem przekonany, że Stadion Śląski doskonale sprawdzi się również w nowej roli. Ten obiekt ma ogromny potencjał, który należy dobrze wykorzystać” – mówił Karamarinov.

“Stadion Śląski stał się poważnym konkurentem w rywalizacji o organizację międzynarodowych wydarzeń najwyższej rangi. Jestem z tego bardzo dumny zarówno jako marszałek jak i mieszkaniec Śląska. To pokazuje, że obiekt spełnia wszelkie wymogi i jest doskonale przystosowany do tego, by gościć elitę światowych sportowców” – powiedział Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego.

“Jestem wzruszony, bo okazało się, że marzenia spełniają się, gdy się do nich dąży. Poziom organizacyjny w Polsce dorównał poziomowi sportowemu” – dodał prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, Henryk Olszewski.

Źródło: Onet.pl, WP.pl