Radłów. Naćpany motocyklista uciekał przed policją (WIDEO)

Policjanci zatrzymali 21-letniego motocyklistę, który nie zatrzymał się do kontroli. Mężczyzna znacznie przekroczył dozwoloną prędkość, dodatkowo nie posiadał uprawnień do kierowania i jechał pod wpływem środków odurzających.

Do zdarzenia doszło w niedzielę w godzinach popołudniowych. Policjanci tarnowskiej grupy speed patrolowali drogi gminy Radłów. W pewnym momencie mundurowi zobaczyli motocyklistę, który jechał za szybko. Mężczyzna nie reagował na sygnały dawane przez mundurowych, rozpoczął się pościg. W pewnym momencie motocykl poruszał się z prędkością 150 km/h.

Po kilkudziesięciu minutach bardzo szybkiej jazdy mężczyzna zjechał w drogę gruntową, gdzie nie opanował swojego pojazdu. 21-latek wywrócił się i upadł. Kierowca oraz pasażar podjęli próbę ucieczki. Jak się okazało, byli pod wpływem środków odurzających.

“Kierujący był pod wpływem środków odurzających, dodatkowo motocykl nie miał przeglądu technicznego. Kolejnym kamyczkiem do jego ogródka było to, że nie miał żadnych uprawnień, ponieważ zostały mu cofnięte przez tarnowski sąd. To wszystko złożyło się na to, że mężczyzna nie chciał się poddać kontroli policyjnej” – powiedział oficer prasowy tarnowskiej policji Paweł Klimek.

Wobec kierowcy zostanie wszczęte postępowanie za jazdę pod wpływem środków odurzających oraz złamanie zakazu o cofnięciu uprawnień wydanym przez sąd rejonowy w Tarnowie. Suzuki zostało zabezpieczone na parkingu, a motocyklista przekazany rodzinie. Będzie opowiadał z wolnej stopy – podaje KMP w Tarnowie.

Źródło/Wideo/fot.: KMP Tarnów