Nowy Targ. Fałszywa pracownica ZUS i lekarka ukradły 28 tysięcy złotych

Emeryt z Nowego Targu został okradziony przez oszustów na kwotę 28 tys. zł. Jedna ze złodziejek podała się za pracownicę ZUS, natomiast druga twierdziła, że jest lekarką. 

W poniedziałek, w godzinach południowych, do drzwi mieszkańca Nowet Targu zapukała kobieta podająca się za pracownicę ZUS.

“Kiedy mężczyzna otworzył jej drzwi, zapytała o deklarację zusowską i pieniądze z emerytury. Zażądała od mężczyzny podania numerów seryjnych banknotów z wcześniejszej emerytury, informując jednocześnie, że jeżeli tego nie zrobi, to będzie musiał stawić się przed komisją lekarską” – powiedział rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń.

Niczego nie domyślający się senior wpuścił oszustkę do mieszkania. Mężczyzna przyniósł swoje pieniądze i oddał je kobiecie. W czasie, gdy fałszywa pracownica ZUS spisywała numery banknotów, do mieszkania weszła kobieta podająca się za lekarkę. Powiedziała emerytowi, że wykona mu zabieg rehabilitacyjny. Między czasie druga ze złodziejek zabrała z pokoju wszystkie oszczędności starszego człowieka i opuściła mieszkanie. Po jakimś czasie z mieszkania wyszła fałszywa lekarka.

Policja przypomina o zachowaniu ostrożności. Proszone są o kontakt z nowotarską komendą wszystkie osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje na temat oszustek. Obie kobiety miały maseczki na twarzy i rękawiczki. Jedna z nich była tęgiej budowy ciała i ubrana w szare ubrania, druga była szczupła i miała na sobie beżowy ubiór. (PAP)

Skomentuj post