Wieprz. Pracownik stacji paliw uratował życie dziewczynki (WIDEO)

Zdarzenie miało miejsce w centrum Wieprza, na stacji benzynowej przy ul. Beskidzkiej. Mężczyzna w ostatniej chwili złapał dziecko, które wybiegło w kierunku ruchliwej ulicy. Całą sytuację zarejestrował monitoring.

Mrożąca krew w żyłach sytuacja została opisana przez portal mamnewsa.pl. Mała dziewczynka, która została pozostawiona bez opieki osoby dorosłej, w pewnym momencie zaczęła biec w stronę ruchliwej drogi. Pracownik stacji zauważył dziecko i ruszyl w pogoń za kilkulatką. Pan Piotr złapał dziewczynkę w ostatniej chwili, tuż przed nadjeżdżającym pojazdem. Dzięki szybkiej reakcji pracownika stacji nie doszło do tragedii.

“W pewnym momencie zobaczyliśmy, że dziecko biegnie w kierunku głównej ulicy, prosto pod nadjeżdżającego tira. Nasz bohaterski pan Piotr rzucił się w pościg. To były ułamki sekundy” – opisuje Pani Joanna, która była świadkiem całego zdarzenia.

Pieszy z większymi prawami

Według statystyk policyjnych, w wielu przypadkach przyczyną potrąceń było nieustąpienie pieszemu pierwszeństwa na pasach. Od 1 czerwca tego roku wchodzą w życie nowe przepisy, które mają za zasadanie chronić pieszych. Osoby wchodzące na zebre mają zawsze pierwszeństwo. Natomiast nie można wchodzić na jezdnię bezpośrednio przed nadjeżdżający samochód. Dodatkowo każdy, kto będzie przechodził przez przez przejście ma zakaz korzystania z telefonu komórkowego, tabletu czy też, ogólnie mówiąc, urządzeń elektronicznych.

Więcej informacji na temat nowych przepisów można znaleźć klikając w TEN odnośnik.

Skomentuj post