Wielki powrót Franciszka Smudy na ławkę trenerską

Były selekcjoner reprezentacji Polski zostanie od 1 lipca trenerem Wieczystej Kraków. Klub potwierdził zakontraktowanie szkoleniowca.

W ostatnią środę pojawiła się informacja o zwolnieniu z Wieczystej Kraków trenera Przemysława Cecherza. Pod jego wodzą drużyna wygrała wszystkie mecze ligowe w tym sezonie, zdobyła 172 bramki i straciła zaledwie sześć goli. zdobyła 172 bramki i straciła zaledwie sześć goli.

W czwartkowe popołudnie klub ogłosił, że nowym trenerem drużyny zostanie Franciszek Smuda. Ostatnim klubem, w którym pracował, był Górnik Łęczna. Z drużyną rozstał się w kwietniu 2019 roku.

“Nowym trenerem Wieczystej Kraków od 1 lipca 2021 roku zostanie Franciszek Smuda. Do końca bieżącego sezonu drużynę w lidze i w finale Pucharu Polski poprowadzi dotychczasowy asystent trenera Cecherza, Rafał Jędrszczyk” – czytamy na profilu klubu na Twitterze.

“Ty mi nawet tutaj nie odpuścisz”

Kilka miesięcy przed finałami Euro 2012 ówczesny selekcjoner reprezentacji wyrzucił Sławomira Peszkę z kadry za aferę z niewłaściwym zachowaniem, będąc pod wpływem alkoholu. Polak awanturował się w taksówce, gdy został zatrzymany przez policję miał 1,5 promila alkoholu w organiźmie. Spędził noc w izbie wytrzeźwień.

W programie “Foot Truck” piłkarz nawiązał do całej sytuacji.

“Ja wchodzę kiedyś na Skybox na Wieczystej, a tam Franz. I mówię: “Czy to jest ten Franz Smuda, który mnie wypier***lił z kadry?” Oj “Szpaczek”, ty mi nawet tu nie odpuścisz” – opowiedział Peszko.

Źródło: YouTube, Twitter

Skomentuj post