Nowy Sącz. Pobili 31-latka. Sprawcy zdarzenia w rękach policji

Mundurowi zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w godzinach późno popołudniowych napadali na przypadkowego przechodnia. Jeden z napastników przytrzymywał 31-latka, natomiast drugi mężczczyzna zadawał ciosy. Za pobicie grozi im kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 2 czerwca br. ok. godz. 17:30, na ul. Promiennej w Nowym Sączu. 31-letni mieszkaniec powiatu nowosądeckiego został zaczepiony i pobity przez nieznanych mu dwóch mężczyzn. Jeden z napastników przytrzymywał go, a drugi zadawał uderzenia. Dodatkowo w trakcie zajścia 31-latkowi zostały uszkodzone okulary. Dyżurny sądeckiej komendy po otrzymaniu zgłoszenia o pobiciu natychmiast skierował tam policyjnych wywiadowców. Funkcjonariusze po ustaleniu rysopisów sprawców zaczęli przeszukiwać okoliczne ulice. Już po niespełna godzinie, w miejscowości Piątkowa zauważyli dwóch mężczyzn, których wygląd odpowiadał rysopisom napastników. Mieszkańcy Sądecczyzny w wieku 30 i 37 lat zostali zatrzymani i przewiezieni do Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

“Po nocy w policyjnej celi obaj usłyszeli zarzuty pobicia (art.158 §1 kk). Ponadto 37-latkowi dodatkowo policjanci przedstawili zarzut uszkodzenia mienia (art.288 §1 kk)” – podaje KMP Nowy Sącz.

4 czerwca br. prokurator Prokuratury Rejonowej w Nowym Sączu zastosował wobec mężczyzn środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji oraz zakazu zbliżania się do pokrzywdzonego. Za pobicie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności natomiast za uszkodzenie mienia od 3 miesięcy do 5 lat.

Źródło: KMP Nowy Sącz

Oprac.: Michał Reszczyński