Zakopane. W Tatrach odnaleziono ludzkie szczątki. Wszczęto śledztwo

Przyrodnicy Tatrzańskiego Parku Narodowego dokonali wstrząsającego odkrycia. W rejonie Zadniego Granatu znaleziono but i kości. Na miejsce natychmiast wezwano ratowników TOPR, którzy w tym rejonie odkryli kolejne szczątki.

Prokuratura Rejonowa w Zakopanem wszczęła śledztwo w związku ze znalezieniem ludzkich szczątków. Do odkrycia doszło w okolicach szlaku pomiędzy Żlebem Staniszewskiego a Zadnim Granatem. Bardzo możliwe, że to kości poszukiwanej od kilku miesięcy Joanny F. z Warszawy, która zaginęła w górach we wrześniu.

Są pewne pierwsze informacje dotyczące typowania tożsamości osób, które mogły zginąć w tym rejonie. Pewne przypuszczenia dają fragmenty odnalezionej odzieży i plecaka. Najprawdopodobniej będzie zlecone badanie DNA, które zostanie porównane z osobami, które mogą należeć do kręgu rodziny poszukiwanych w Tatrach osób – powiedział PAP Rafał Porębski z prokuratury.

Na miejscu nie odnaleziono żadnych dokumentów, które mogłyby ewidentnie świadczyć o tożsamości tej osoby. (PAP)

 

Trudne warunki w Tatrach. TPN ostrzega

Mimo słonecznej pogody Tatrzański Park Narodowy apeluje o zachowanie ostrożności.

“Warunki na niżej położonych szlakach są dobre, jedynie gdzieniegdzie może występować błoto lub kałuże. W wyższych partiach Tatr na szlakach zalega śnieg, który miejscami jest twardy (głównie w miejscach zacienionych i żlebach). W miejscach nasłonecznionych, w ciągu dnia śnieg robi się mokry, grząski i przepadający. Poruszanie się w takich warunkach wymaga doświadczenia oraz posiadania sprzętu zimowego” – czytamy w najnowszym komunikacie TPN.

Fot.: Grand Tatry