Zakopane. Turyści pobili się o miejsce parkingowe

Do skandalicznej sytuacji doszło na parkingu przy trasie prowadzącej nad Morskie Oko. Turyści pobili się o ostatnie wolne miejsce na pozostawienie samochodu. Musiała interweniować policja. 

W sieci pojawiło się nagranie opubilkowane przez “Tygodnik Podhalański”. Na materiale wideo widać dwóch mężczyzn kłócących się o miejsce parkingowe. W pewnym momencie między turystami dochodzi do bójki. Jeden z kierowców został powalony na ziemię. Całą sytuację nagrali świadkowie.

“Uczestnicy zdarzenia nie odnieśli poważniejszych obrażeń. Wszyscy zostali wylegitymowani. Poszkodowany został poinformowany o możliwości złożenia zawiadomienia” – mówi Roman Wieczorek z zakopiańskiej policji.

Policjant zwraca również uwagę na to, że część ludzi zachowuje się irracjonalnie. Nikt nie sprawdza w internecie komunikatów o tym, że parking jest zajęty, tylko turyści stoją w kilometrowych korkach, aby dojechać do tego miejsca.

“Na filmie, który trafił do mediów, widzimy dwójkę kilku turystów o miejsce parkingowe. Wszyscy uczestnicy zajścia zostali wylegitymowani, a poszkodowany pouczony przez policjantów o przysługujących mi prawach złożenia zawiadomienia o pobiciu” – dodał Roman Wieczorek.

Warunki na szlakach

Mimo słonecznej pogody Tatrzański Park Narodowy apeluje o zachowanie ostrożności.

“Warunki na niżej położonych szlakach są dobre, jedynie gdzieniegdzie może występować błoto lub kałuże. W wyższych partiach Tatr na szlakach zalega śnieg, który miejscami jest twardy (głównie w miejscach zacienionych i żlebach). W miejscach nasłonecznionych, w ciągu dnia śnieg robi się mokry, grząski i przepadający. Poruszanie się w takich warunkach wymaga doświadczenia oraz posiadania sprzętu zimowego” – czytamy w najnowszym komunikacie TPN.

Źródło: TPN, Onet.pl, Wyborcza.pl