Arkadiusz Milik nie zagra na EURO 2020 z powodu kontuzji

Niestety, Arkadiusz Milik nie zagra na mistrzostwach Europy. Oficjalną informację podał portal Łączy nas piłka. Sztab trenerski uznał, że nie będzie zastępstwa dla Milika i do turnieju przystąpi 25-osobowa kadra.

27-latek w ostatnim czasie leczył kontuzję kolana. W poniedziałek Milik ćwiczył na treningu, jednak po zajęciach zapadła decyzja, że 27-latek nie wystąpi w Euro 2020.

“Sztab medyczny reprezentacji Polski od początku przyjazdu Milika do Opalenicy wiedział, że uraz rozpoznany u zawodnika bezpośrednio po przyjeździe na zgrupowanie sam w sobie nie jest poważny, ale bolesny i może nie zostać wyleczony przed początkiem turnieju. Przez dwa tygodnie Milik przechodził liczne zabiegi według ściśle ustalonego planu, mające pozwolić powrócić do pełnego obciążenia treningowego.

Dzisiejszy trening miał być testem i odpowiedzią na pytanie, czy uraz pozwoli 27-letniemu napastnikowi na grę w turnieju. Objawy, które odczuwał podczas zajęć, oraz dodatkowe badania przeprowadzone po nich potwierdziły, że uraz nadal nie pozwala piłkarzowi w pełni trenować ani rozgrywać meczów.

Ostatecznie po konsultacji z selekcjonerem Paulo Sousą, lekarzem kadry doktorem Jackiem Jaroszewskim oraz samym zawodnikiem, podjęto decyzję, że Milik opuści zgrupowanie. Jak przyznał sam zawodnik, mimo podjętej rehabilitacji, nie czuł się w 100% gotowy, aby móc z pełnym zaangażowaniem rywalizować w turnieju UEFA EURO 2020.

Późnym wieczorem Arkadiusz Milik opuścił zgrupowanie i następnie powróci do klubu, który będzie podejmował dalsze kroki, mające na celu wyleczenie urazu.

Jednocześnie selekcjoner Paulo Sousa zdecydował, że nie będzie powoływał nikogo w miejsce kontuzjowanego Arkadiusza Milika” – czytamy na stronie “Łączy Nas Piłka”.

Źródło: PZPN.pl 

Skomentuj post