Chełm. Młody mężczyzna pod wpływem narkotyków woził gości weselnych

Podczas wykonywania rutynowych obowiązków w miejscowości Chełm policjanci z bocheńskiej drogówki zatrzymali 20-letniego kierowcę, który wsiadł za kierownice samochodu pod wpływem narkotyków oraz nie miał uprawnień upoważniających do prowadzenia samochodu. Młodemu mężczyźnie grozi nawet kara dwóch lat pozbawienia wolności.

Do zatrzymania 20-latka doszło wcześnie rano w niedzielę. Policjanci patrolujący trasę zauważyli pędzące BMW. Samochód przejechał na czerwonym świetle. Mundurowi zatrzymali pojazd. W aucie znajdował się tylko kierowca, który twierdził, że jego pośpiech wynikał z zaangażowania w rozwożenie gości pobliskiego wesela. W trakcie kontroli okazało się, że młody mężczyzna nie posiada uprawnień upoważniających do prowadzenia samochodu. Policja zwróciła również uwagę na nerwowe zachowanie zatrzymanego.
20-latek zastał przebadany narkotesterem. Okazało się, że w organiźmie mężczyzny wykryto obecność amfetaminy.

Kierowca odpowie za wykroczenia drogowe oraz przestępstwo związane z prowadzeniem samochodu po użyciu środków odurzających. Grozi mu kara grzywny, ograniczenia wolności, lub pozbawienia wolności do lat dwóch.