Groźny wypadek. Kierująca samochodem kobieta nie dostosowała się do nowych przepisów

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło na ulicy Głównej w Nakle Śląskim. Kobieta przechodząca przez przejście dla pieszych została potrącona przez samochód. Sila uderzenia była tak duża, że poszkodowona wpadła pod inny pojazd.

Według wstępnych doniesień policji, kierująca samochodem 41-letnia mieszkanka Zabrza nie dostosowała się do nowych przepisów i potrąciła pieszą, która wchodziła na oznakowane przejście dla pieszych.

„W wyniku potrącenia 54-latka siłą odrzutu wpadła na samochód marki Skoda, którym kierowała 38-letnia kobieta. Potrącona mieszkanka powiatu tarnogórskiego z urazem głowy oraz kończyn trafiła do szpitala” – relacjonuje podkom. Damian Ciecierski, rzecznik prasowy tarnogórskiej policji.

Dokładne okoliczności wypadku wyjaśnia policja.

Nowe przepisy

Od 1 czerwca obowiązują nowe przepisy dotyczące pieszych i kierowców. Osoby przechodzące przez ulicę nie będą mogły korzystać z telefonów komórkowych, tabletu czy też, ogólnie mówiąc, urządzeń elektronicznych. Pieszy otrzyma również pierwszeństwo w momencie wchodzenia na zebre.

W godzinach 23:00-5:00 w terenie zabudowanym funkcjonowało ograniczenie prędkosci do 60 km/h (chyba że znaki wskazują inaczej). W przedziale 5:00-23:00 limit wynosił 50 km/h. Obecnie ograniczenie jest ujednolicone. Zakaz przekraczania 50 km/h na terenie zabudowanym obowiązuje przez całą dobę.

Na autostradach i drogach ekspresowych bezpieczna odległość między pojazdami ma wynosić połowę aktualnej prędkości, czyli kierowca jadący z prędkością 100 km/h musi zachować odległość 50 m od poprzedzającego samochodu. Poruszając się 120 km/h jest to 60 m, 140 km/h – 70 m itd.