Morawiecki: “Podjęliśmy decyzję w sprawie liczby wiernych w kościołach”.

Podczas konferencji prasowej w Turowie premier Mateusz Morawiecki wyjawił, że że podjęto decyzję o zwiększeniu limitu wiernych w kościołach. Dodał, że szczegółowe informacje na ten temat przedstawi w czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski.

W czasie konferencji prasowej zapytano premiera, jaka będzie reakcja na list przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abpa Stanisława Gądeckiego, który zaapelował o zmniejszenie obostrzeń w kościołach.

“Jesteśmy w kontakcie z komisją Episkopatu Polski. Wczoraj pan minister Mueller rozmawiał z abp. Mizińskim, który jest sekretarzem Konferencji Episkopatu. W wyniku tych dyskusji z ostatnich kilku dni podjęliśmy decyzję, żeby podobnie jak to jest w innych miescach, te święte dla Polaków miejsca, jakimi są kościoły, żeby mogły być nawiedzane. Dlatego ta decyzja, która będzie obowiązywała od najbliższego tygodnia, dotyczy właśnie również kościołów” – powiedział szef rządu.

Premier Mateusz Morawiecki podkreślił, że pandemia koronawirusa nie zniknęła.

“Chciałbym uwolnić wszystkie miejsca, czy chciałbym móc doprowadzić do uwolnienia wszystkich miejsc zarówno związanych z życiem społecznym, gospodarczym jak i sakralnym – z religijnymi miejscami, ale cały czas jeszcze musimy pewien poziom ograniczeń utrzymywać” – dodał premier.

Rzecznik episkopatu dziękuje premierowi

“Abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, dziękuje Panu Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu za zapowiedź złagodzenia obostrzeń sanitarnych w kościołach i miejscach kultu. Czekamy na niezbędne akty prawne dotyczące tej kwestii” – napisał na Twitterze rzecznik Episkopatu.

Źródło: PAP, Twitter