Oświęcim. Pijany ojciec zajmował się dwuletnim synem

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w Oświęcimiu. Nietrzeźwy mężczyzna przechodząc przez ulicę wywrócił wózek ze swoim dwuletnim synkiem. Na szczęście dziecku nic się nie stało. Pijany 28-latek miał w ograniźmie prawie trzy promile alkoholu.

Do  sytuacji doszło w ubiegłą sobotę (05.06.2021)  tuż po godzinie 19.00. Dyżurny oświęcimskiej komendy Policji otrzymał zgłoszenie od mieszkanki Oświęcimia dotyczące mężczyzny, który przechodząc przez przejście dla pieszych na ulicy Śniadeckiego w Oświęcimiu,  wywrócił wózek spacerowy z kilkuletnim dzieckiem.

Na miejsce zdarzenia natychmiast pojechał jeden z patroli. Okazało się, że dwuletni chłopczyk w wyniku zdarzenia nie doznał żadnych obrażeń ciała, jednakże opiekujący się dzieckiem ojciec znajduje się pod silnym wpływem alkoholu. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 2,90 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany, natomiast dwulatek trafił pod opiekę rodziny.

„Wobec 28 – latka wszczęto postępowanie w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź życia albo uszczerbku na zdrowiu małoletniego nad którymi miał obowiązek opieki. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 5” – informuje KPP Oświęcim.

Materiały sprawy trafią również do Sądu  Rejonowego Wydziału Rodzinnego i Nieletnich, który dokładnie sprawdzi sytuację rodzinną dziecka,  co może się łączyć z ograniczeniem ojcu władzy rodzicielskiej.  Ponadto odrębny wniosek zostanie przekazany do Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Oświęcimiu w związku z podejrzeniem, iż czyn którego dopuścił się 28 – latek może świadczyć o jego uzależnieniu od alkoholu.

Źródło: KPP Oświęcim

Oprac.: Michał Reszczyński